Čtvrtek, 20 června, 2024
Aktuální číslo

Editorial

Vážení čtenáři,

představujeme vám první číslo časopisu Atropos. Články, které vám v něm přinášíme, mají společné téma – ruskou invazi na Ukrajinu. Je to téma natolik závažné, že jsme se je rozhodli publikovat jako časopis – zde v jeho webové podobě.

V době, kdy přes slovensko-ukrajinské hranice začaly prchat tisíce uprchlíků a situace se stala nepřehlednou, vydala se El Leñas s dodávkou na hraniční přechod Vyšné Nemecké, aby tam nabídla svou pomocnou ruku.
Své zkušenosti vám teď zprostředkovává ve své reportáži.

Díky e-mailu jsme ve spojení s kolegy z ruské a dnes prakticky nefunkční Společnosti skeptiků. A zatímco připravujeme interview s několika jeho členy, ve kterých se s námi podělili o své dojmy, obavy i naděje, přiblížíme vám, v jaké realitě vlastně teď žijí.
Na tento infobox pak navazuji komentářem k postavě a činům moskevského patriarchy Kirilla, které mimo jiné štěpí pravoslavnou církev.
A co české církve a jejich pomoc v době invaze? I na to si krátce posvítíme.

Ameely se ve svém komentáři zamýšlí nad brutalitou ruských válečných zločinů, co je člověku spouštěčem pro takové činy a jestli je něco takového ukryté v každém z nás.

V závěrečném „aktivistickém okénku“ nás Susan Gerbicová seznámí se svým úspěšným projektem Guerrilla Skepticism on Wikipedia.
Susan a jejímu týmu „partyzánských skeptiků“ byla za práci na Wikipedii udělena James Randi Educational Foundation Award za rok 2017.

Doufejme, že noční můra invaze brzy skončí.

Podnětné čtení vám přeje
pan Psax

pan Psax

Předseda Skeptické společnosti Atropos, člen Českého klubu skeptiků Sisyfos, člen Guerrilla Skepticism on Wikipedia a otec jednoho nového (a úžasného, samozřejmě) člověka. A k tomu ho platí i BigPharma a Soros.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *